Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Oğlak Burcunun Uyumu

erkek22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında doğan erkekler Oğlak burcu erkeğidir. Toprak elementinden olan Oğlak burcunun yönetici gezegeni ise Satürn’dür. Oğlak erkeği, ciddi ve soğuk bir görünüme sahiptir, hakikaten insanı ürkütebilir; ancak aksine ürkülecek bir tarafı yoktur. Çünkü gayet esprili bir insandır. Hatta onun durumu öyle büyük bir tezat teşkil eder ki; o ciddi görüntüsünün altında yaptığı esprilerle sizi şaşırtır. Dış görünümüne bakarak donuk bir insan olduğuna kanaat getirebilirsiniz; fakat onu tanıdığınız zaman düşüncelerinizin doğru olmadığını fark edersiniz. Onunla birlikteyken görünümüne aldanarak soğuk bir sohbet ortamının olacağını düşünürsünüz ama bir anda hiç beklemediğiniz bir espri yapar ve sizi güldürür. Ancak gerçekten ciddi, bir miktar mesafeli, insana hemen yaklaşma hissi vermeyen, araya süzgeç koyan bir insandır. Bu aşamayı geçtiğiniz takdirde onunla çok güzel bir ilişki kurabilirsiniz.

Eskilerin söylediği “iki gönül bir olursa samanlık seyran olur” cümlesi Oğlak burcu erkekleri için pek de geçerli değildir. Çünkü onların hayattaki öncelikleri biraz daha farklıdır. Onlar her şeyden önce para kazanmak ve kendilerini maddi güvence altında hissetmek isterler. Ev, araba sahibi olup kendisini tamamen güvende hissettikten sonra artık gönül işlerine vakit ayırabilirim der. Bu durum, maddi güvenilirlik açısından olumlu olabilir; fakat bu şartlara ulaşması uzun yıllarını alacaksa ve ancak ilerleyen yaşlarda aşka vakit ayırabilecekse, bu kendisi için olumsuz bir durumdur. Çünkü bu nedenle bazı şeyleri yaşamak için çok geç kalmış olabilir.

Zodyak’ın en sadık burcu Oğlak burcudur. Oğlak burcu erkeğinin de sadakati had safhadadır. Son derece açık ve dürüst bir insandır. Eşinde de aradığı en önemli kriterler sadakat ve güven duygusudur. O sadakatine inandığı kişiye asla ihanet etmez. Onu mutlu edebilmek ve ona kendini güvende hissettirebilmek için var gücü ile çalışır. Yani Oğlak burcu erkeği çok sadıktır; ancak onun sadakati karşılık gördüğü takdirde gerçekleşir. Size bu denli sahip çıkan, sadakatinden asla taviz vermeyen, sizin geleceğinizi garanti altına almak isteyen bir insanın duygularını hiçe sayıp ona ihanet ediyorsanız gerçekten çok yazık. Ona aradığı sıcaklığı mutlaka vermelisiniz. O, duygularını ifade etmekte biraz çekimser kalabilir. Böyle bir durumda siz onu anlamalı, onun duygularını hissetmelisiniz. Ondan sevgisini cümlelerle ifade etmesini beklemeyin. Sizin için yaptıklarına bakın ve size ne kadar çok değer verdiğini anlayın.

Her öncü burç gibi harekete geçmek istediğinde beklemeyi sevmez. Kafasına koyduğu bir şeye ulaşmak için var gücüyle çalışır. Eninde sonunda ulaşmak istediği noktaya varır. Hedefleri konusunda ise son derece gerçekçidir. Çünkü toprak grubu olduğu için ayakları yere sağlam basan bir kişiliğe sahiptir.

Oğlak burcu erkeği, aşk hayatında ciddi bir ilişki arar. Onun için ikili ilişkilerde sadakat, sevgi ve güvenilirlik çok önemlidir. Eşinin sadık olmasını, güven vermesini ve sevgisini gösterebilen bir kadın olmasını ister. Çok uçarı, ayakları yere sağlam basmayan, havai insanlar ona itici gelebilir. O partnerinin de kendisi gibi ciddi ve sağlam karakterli olmasını ister.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn’dür. Satürn ise astrolojide disiplin ve form yıldızıdır. Onun bu özelliği Oğlak erkeğinin karakterine aksetmiştir. Özellikle iş hayatında disiplinden taviz vermeyen Oğlak erkeği, özellikle disiplin gerektiren yöneticilik, askerlik gibi işlerde başarılı olabilir. Öncü burç olması da onun liderlik özelliğini pekiştirir. Geniş kitleleri peşinden sürükleyebilecek donanıma sahiptir ve liderlik vasfı son derece gelişmiştir. Dolayısıyla Oğlak erkeği, liderlik özelliği ve disiplin anlayışı gerektiren işlerde çok başarılı olabilir.

Oğlak burcu erkeği, toprak grubunun öncü burcu olduğu için hayatını hedefler doğrultusunda sürdürür. İstediklerini elde etme hususunda son derece hırslıdır. Amacına ulaşmak için azim ve kararlılıkla mücadele eder. Uzun yıllar bıkmadan, usanmadan bir konu üzerinde hevesle çalışabilir. Ancak hedefleri konusunda aşırı takıntılı olması, başka önemli şeyleri göz ardı etmesine neden olabilir.