Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri

Oğlak Burcunun Uyumu

kadin22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında doğan kadınlar, Oğlak burcu kadınıdır. Yönetici gezegeni Satürn olan Oğlak burcu, toprak grubunun öncü burcudur. Ayakları yere basan, ciddi, disiplinli, ikili ilişkilerinde sadık, ne istediğini bilen, hedefleri doğrultusunda yaşayan, sürekli daha iyiyi amaçlayan ve başladığı bir işi mutlaka bitiren bir tiptir.

Oğlak kadını hedef odaklı yaşar. Hayatını bazı amaçlar doğrultusunda sürdürür. Hedeflerine doğru ise son derece azimli ve kararlı bir şekilde hareket eder. İstediği noktaya ulaşana kadar mücadele eder. Hemen pes etmek ona göre değildir. Liderlik vasfı son derece gelişmiştir. Bir topluluğa önderlik edebilir. İş hayatında da yönetici olarak başarılı bir şekilde çalışabilir. Disiplinden asla ödün vermez. Personeline karşı ne kadar adaletli bir yönetici olsa da disiplinsiz insanlarla takım arkadaşı olmayı kabul edemez. Öncü bir burç olduğu girişimcilik özelliği de gelişmiştir. Bir şeye başlama noktasında harekete geçmek için beklemez. Aktif bir şekilde düşüncelerini ortaya koymak ister. Düşüncelerinin de peşinden gider. Kolay kolay hedeflerinden cayacak bir insan değildir. Ayrıca ev hayatında da bu özelliklerini gösterir.Bir ev hanımı olarak da evi çekip çevirmeyi bilir. Ailesine düşkündür. Eşini ve çocuklarını kucaklamayı bilir. İyi bir eş ve iyi bir annedir.

Oğlak burcu kadını dürüsttür. Ciddiyetsizlikten hiç hazzetmez. Aynı şekilde karşısındaki insanın da dürüst olmasını ister. Çünkü o her konuda realisttir. İçinde bulunduğu durumu, hedeflerini, duygularını ve düşüncelerini çok iyi bilir. Hayalcilik ona göre değildir. Dolayısıyla hedeflerine ulaşma noktasında azimli olan Oğlak kadını karşısına çıkan engelleri de unutmaz. Aynı hataya iki kez düşmez. Çünkü hiçbir şeyi unutmaz.