Oğlak Burcunun Özellikleri

Oğlak Burcunun Uyumu

oglakburcuZodyak’ın öncü burçlarından olan Oğlak burcu çalışma konusundaki bitmek tükenmek bilmeyen halleriyle dikkat çeker. Yönetici gezegeni olan Satürn sorumluluğu, disiplini, kısıtlanmayı ve sınırlandırılmayı temsil eder. Oğlak burcu insanları herkesçe işkoliklikleri ve bitmeyen iş enerjileri ile tanınırlar. İş konusuna düşkün olan bu burcun insanları hayattaki her şeylerini belli bir sisteme oturtmuş mantıklı kişilerdir.

Oğlak burcu insanlarının gelecek konusunda oldukça fazla kaygıları vardır. Bu sebepten dolayı bazen depresif dönemler geçirip çıkmazlara da girebilirler. Hayatlarını garantiye almak ve öncelikle maddi kazanç elde etmek birincil amaçlarıdır.

Oğlak burcu insanlarının işkolik yapısı, onların insanlarla iletişim kurmalarında zaman zaman zorluklar yaratabilir. Fakat yalnız bile kalsalar kendi kendilerine yetebileceklerini düşünerek yalnızlıktan korkmazlar. Ciddi bir görünüşleri olan Oğlak burcu insanları, hayatı ve insanları da ciddiye alırlar. Kendilerinin önem verdiği ve ciddiyetle üzerinde durduğu bir şeyde karşılarında aynı ciddiyeti göremezlerse öfkelenip ortalığı velveleye verebilirler. Fazla meraklı olmaları olumsuz özellikleri arasında gösterilebilir. Bu huylarını yenmek için çaba sarf etmeleri gerekir.

Oğlak burcu insanları arkadaş çevrelerinde dürüstlük ve güvenilirlikleriyle aranılan kişilerdir. Para konusundaki garantici tutumlarına karşılık yine de sevdiklerine maddi anlamda cömert davranırlar. Geleneklere bağlı ve tutucu kişiler de bu burçtan çıkabilir. Oğlak burcu insanları esasen romantik ve tutkuludurlar fakat bunu ortaya çıkarmaktan çekinirler. Hayatta en korktukları şey alay edilmektir. Dolayısıyla duygularını çok fazla dışarı vurmazlar. Aşkta da geleneksel yapılarını ve tutuculuklarını görmek bu nedenle mümkündür. Gururuna düşkünlüğü Oğlak burcu insanının temel özelliklerinden bir tanesidir. Kendisini rahatsız eden bir durumunu dışarıdaki insanlarla paylaşmak yerine kendi içinde yaşamayı tercih eder ve kendisini kendisi teskin eder.

Oğlak burcunun uğurlu taşları oniks, obsidyen ve lal taşıdır. Uğurlu günü ise Cumartesi’dir. Uğurlu sayıları 8 ve 9 olan Oğlak burcunun uğurlu kokuları ise kamelya ve fulyadır. Uğurlu çiçekleri siyah gül, kamelya ve kadife çiçeğidir. Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıklarına karşı dikkat etmeleri gerekir.

Boğa ve Başak burçlarıyla çok iyi anlaşırlar. Balık, Akrep, Yay burçlarıyla da uyuşurlar. Koç, Yengeç, Terazi ile yıldızları barışmazken İkizler ve Aslan burçlarına karşı çekimser bir tavır sergilerler.

Mimarlık, planlamacılık, kimyagerlik, doktorluk, mühendislik gibi alanlar tam onlara göredir.  Bu meslekler dışında kuyumculuk, kuaförlük, estetisyenlik, güzellik uzmanlığı gibi mesleklerde de başarılı olabilirler.

Oğlak burcu ünlülerine şu isimler örnek verilebilir: Benjamin Franklin, Ava Gardner, Elvis Presley, Federico Fellini, Filiz Akın, Semra Özal, Isaac Newton, Marlene Dietrich, Martin Luther King.

Oğlak burcu insanları çapkın ve flörtçü bir yapıya sahip değildir. Geleneksel yapıya olan düşkünlüğünden dolayı Oğlak burcu insanları ailelerinin onayına çok önem verirler ve hayatlarına alacakları kişileri seçerken mutlaka ailelerine de danışırlar.

İyi anlaşmak istiyorsanız onların inatçı ve boyun eğmez yapılarını unutmadan hareket etmelisiniz. Soğuk ve uzak görüntüleri aslında içlerinde yatan çocuğun kırılmasını engellemek için bir kabuktur. Kabuklarının altında son derece yumuşak kalpli bir yapıları vardır. Soğuk görüntüsünün gizlediği sevgi dolu bir halleri vardır. Bunu yalnızca âşık oldukları kişilere göstermekten çekinmezler.

Soğuk ve tutucu bir yapısı olan Oğlak burcu insanları koyu renklerden hoşlanırlar. Özellikle siyah, kurşuni, gri ve koyu mor gibi renkler onlara hitap eder. Oğlak burcu insanına hediye alırken dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız hediyenin kesinlikle işe yarayan ve sistemli bir şey olmasıdır. Bunun dışında onun işlerini kolaylaştıracak her hediye Oğlak burcu insanını mutlu etmeye yetecektir.